Regisztráció

*

*

*

*

*

*

Elfelejtette jelszavát?

*

Kérdés és válasz

- Határozatképtelen közgyűlés esetén mikor kell a megismételt közgyűlést megtartani?

A kérdésre az adekvát választ a [2013. évi V. ] törvény szövege adja meg alább:

 

3:76. §18 [Határozathozatal megismételt közgyűlés]

(1) Az egyesület alapszabályának módosításához, az egyesület egyesüléséhez és szétválásához a közgyűlés háromnegyedes szótöbbséggel hozott határozata szükséges.

(2) Az egyesület céljának módosításához és az egyesület megszűnéséről szóló közgyűlési döntéshez a szavazati joggal rendelkező tagok háromnegyedes szótöbbséggel hozott határozata szükséges.

(3) Ha a közgyűlés határozatképtelen, a megismételt közgyűlés az eredeti napirenden szereplő ügyekben a megjelent tagok számára tekintet nélkül határozatképes, ha azt az eredeti időpontot legalább három és legfeljebb tizenöt nappal követő időpontra hívják össze.

 

TOP